Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Her zaman bu topraklardan aldıklarını ve ülkemizin bize verdiklerini, tekrar ülkemize kazandırmaya çalışan grubumuz; uzun yıllar boyunca Gebze ve Kocaeli’nde vergi rekortmenleri arasında yer alarak, sıralamada birincilik ve ikincilik gibi başarılar elde etmiştir.

Gebze Kütüphanesi ve Gebze Hastanesi’nin tefrişi;

Gebze Beylikbağı Camii ve Gebze Arap Çeşme'de İnönü İlköğretim Okulu'nun arsasının bağışlanması;

Çayırova Camii başta olmak üzere;

Çok sayıda cami ve kuran kursu yapımına katkıda bulunan grubumuz, ülkemizin gerek sosyal, gerekse ekonomik hayatının canlanması için çalışmalar yapmayı sürdürmektedir.

Ayrıca grubumuz her yıl, hayır amaçlı, ihtiyaç sahiplerine yemek organizasyonları düzenlemenin yanı sıra, yurtiçi ve yurtdışında sağlanan burslarla, bu güne kadar binlerce öğrencinin eğitim ve öğretimine katkıda bulunmaktadır.

Başaran Grup; ağaçlandırma çalışmaları, ihtiyaç sahiplerine giysi ve sağlık yardımları, kültür – sanat faaliyetlerine katkı, başta Gebzespor olmak üzere, çeşitli branşlarda Türk sporuna olan desteğini sürdürmektedir.

Ayrıca, Başaran Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk BAŞARAN, halen çeşitli yardım dernek ve vakıflarında aktif çalışmalara katılmaktadır.